איך לצחצח שיניים נכון?

רבים מהמטופלים המגיעים לרופא החניכיים או השיננית מופתעים לגלות שלמרות המאמצים שהם משקיעים בהברשת השיניים, עדיין קיימים חיידקים בחלל הפה וסימנים של דלקת כתוצאה מכך.

מספר כללים בכדי להגיע לצחצוח אפקטיבי

  1. המברשת צריכה להיות מונחת באזור המפגש בין השיניים לחניכיים, כך שחציה יונח על השיניים וחציה השני על החניכיים.
  2. בין אם אתם מצחצחים עם מברשת ידנית או עם חשמלית, מומלץ להקפיד להחזיק את המברשת בפה למשך 2 דקות. אפשר להשתמש לשם כך בסטופר, או אפילו יותר כיף במוזיקה! כדי לא להשתעמם אפשר לצחצח במיטה, מול הטלויזיה ואפילו מול המחשב. תראו איך 2 דקות חולפות פתאום הרבה יותר מהר!
  3. יש לעבוד בצורה מסודרת, לחלק את הפה ל-4 חלקים ובכל חצי דקה לצחצח חלק אחר ולהתמקד רק בו. כך תבטיחו ששום שן לא תקופח!
  4. אם אתם עייפים, ולא אפקטיביים בצחצוח בשעות הערב, אפשר להקדים את הניקוי לשעה מוקדמת יותר, אפילו מיד אחרי ארוחת הערב לצחצח ביסודיות, ולפני השינה להעביר מברשת בשביל ההרגשה הטובה.
    אותו דבר לגבי הבוקר, אם אתם ממהרים לעבודה ולא מספקים לצחצח קחו איתכם את מברשת השיניים לעבודה. 
  5. המברשת מבצעת 50% מהעבודה מכיוון שהיא מגיעה רק למחצית ממשטחי השן. יש להוסיף מברשות לניקוי בין השיניים שהן נחשבות אביזר הניקוי היעיל ביותר במחלת חניכיים, קיסמי עץ דנטליים או חוט דנטלי. את הניקוי בין השיניים אפשר לבצע לאורך היום, לאחר ארוחת הצהריים, או בזמן הפסקה, ואין חובה לצרף אותו להברשה. 
  6. צחצוח אגרסיבי מדי גורם נזק. אם אתם חושבים שאתם מצחצחים חזק יותר, מומלץ להיבדק אצל רופא חניכיים לצורך מניעה. בינתיים אפשר לעבור למברשת חשמלית בהן קיים פקטור של בקרת לחץ על מנת למנוע נזק נוסף. 
  7. צוות המרפאה, רונית, השיננית ואני עומדות לרשותכם. מעבר להדרכה הניתנת כחלק מפגישות התחזוקה והביקורות אתם יכולים להעלות את הקשיים בפנינו ונשמח להדריך אתכם עד לתוצאה מושלמת!
נגישות